Krajské finále ve sportovním lezení žáků SŠ

02.02.2015 21:49

Ve čtvrtek 22.1.2015 se uskutečnilo na horolezecké stěně SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 krajské finále ve sportovním lezení žáků SŠ.
Náročné soutěže se zúčastnilo 8 lezkyň a 8 lezců z několika středních škol. Závody v lezení na obtížnost se skládaly ze tří kvalifikačních a dvou finálových cest jejichž různé obtížnosti dokonale prověřily samotné soutěžící.
V kategorii hochů si nejlépe se záludnostmi soutěže poradil náš Ondra Konrád, 2. místo obsadil Jonáš Vilikovský z VOŠ a SPŠ Šumperk následovaný týmovým kolegou Tomášem Mencnerem. V týmové soutěži se z 1. místa radovali lezci z VOŠ a SPŠ Šumperk.
V kategorii dívek si vynikajícími výkony dolezla pro 1. místo domácí Veronika Avdičová. Druhé místo získala také domácí Veronika Lužová a na třetí místo dosáhla opět domácí Jana Janků. V družstvech se tedy z 1. místa radovala naše děvčata.
Průběh celé akce by se neobešel bez partnerů, kterými v tomto ročníku byly: Infit, Rockpoint, Tilak, Hudy sport Olomouc, Singing rock, ASŠK, SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk.