Mladí horalové 2022

22.09.2022 08:45

Letošní 5. ročník Mladých Horalů letos o víkendu 17.-18.9.2022 zamířil pod hrad Kokořín. Trasa dlouhá 3,3 km vedla Růženiným dolem mezi pískovcovými skalkami.
Bohužel díky deštivému a chladnému počasí bylo již předem jasné, že ze závodu bude vypuštěna lezecké disciplína. Ale i tak pořadatelé oddílu HO Satalice připravili krásnou trať.
Mladší družstvo, ve složení Stázka, Šárka, Elen a Berťas vyběhli na trať jako 4tí z deseti družstev. Na disciplínách, kde bylo zapotřebí týmové spolupráce se projevilo plně nové složení (ze 3 tréninkových skupin), takže spolupráce neklapala tak, jak by bylo třeba :-). Ale s tím jsme tam víceméně jeli, že mladá krev potřebuje posbírat zkušenosti. Nakonec jsme mezi deseti družstvy vybojovali solidní 6 místo.

Starší družstvo bylo víceméně složeno ze samých mazáků. Toňa, Natka, Rosťa a tým posílil Jáchym, který loni byl loni členem vítězného družstva našich mlaďochů. Předpoklad byl ztráta na běhu, ale v disciplínách to doženeme.
Takový jsme s Honzou měli i pocit, když jsme s družstvem trať obcházeli.  Přesuny nevypadaly úplně rychle, na stanovištích ale pěkná spolupráce. Jenže výsledky ukázaly něco jiného.
V běhu jsme na první Opaváky ztratili cca 6,5 minuty ale v disciplínách na první Kuřim 11,5 minuty. Nakonec z toho bylo, ale pěkné 7. místo z 16.

Máme tedy na čem pracovat :-).

Vzhledem k tomu, že Mladí Horalové, stejně jak lezení, není jen o závodění, je to i společenská událost, místo kde se potkávají lidé s podobnými zájmy z celé republiky, je to naprosto famózní akce.
Čekání na vyhlášení nám zpestřila přednáška Dana Podránského, člena družstva Mladých sokolíků (krásné čtení od něj na Emontaně) a (ještě) žijící světové legendy Máry Holečka který se svým heslem „pronásleduj své sny“ určitě mnohé přítomné namotivoval.

Chtěl bych tedy poděkovat všem našim soutěžícím, hlavně těm novým mlaďochů za odvahu se do závodu pustit, všem zúčastněným za krásnou reprezentaci oddílu.
Otci myšlenky (Roman Šmíd) za to, že pronásledoval svůj sen a dal tak možnost  vzniknout tomuto krásnému závodu a všem lidem, kteří  spolu s Romanem tuto akci dál táhnou.
Tak ahoj příští rok u pořádajícího oddílu z Orlové??

Jirka K.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde a video zde.